Zadzwoń do nas phone top 222 509 590                                  

Image
Image
Image

Jeśli nic nie zmieni się na rynku ubezpieczeń, to w ciągu najbliższych dwóch lat branża straci 3,4 mld zł. Z tej prostej kalkulacji wynika, że podwyżki przy tak długim okresie niskich cen są nieuniknione.

Początek roku nie okazał się najlepszy dla branży ubezpieczeniowej, która także odczuła efekty inflacji. W pierwszym kwartale tego roku Polacy wydali na polisy 18,1 mld zł, czyli o 3 proc. więcej niż rok wcześniej. Wynik techniczny skurczył się o 12 proc. do 1,1 mld zł, a zysk o 32 proc. do 771 mln zł. Czynniki makroekonomiczne zdecydowanie przemawiają za potrzebą dokonania strategicznych podwyżek.

Największy wolumen branży, czyli ochrona majątku, od stycznia do marca tego roku powiększył się o 12,9 mld zł, czyli o 7 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym czasie ubezpieczyciele wypłacili 6,2 mld zł odszkodowań i świadczeń. Wynik techniczny stopniał o ponad jedną piątą, co sprawia, że segment zamknął się w tym roku pod kreską.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe już w prognozach widzą widmo grozy i będą musiały podjąć konkretne działania, aby nie tylko utrzymać się na rynku, ale generować dochód. 

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.

Image