Jeśli w ciągu dwóch ostatnich lat rozliczyliśmy jakąkolwiek szkodę z ubezpieczenia AC lub OC sprawcy, warto o to uwzględnić przy sprzedaży samochodu. W innym wypadku możemy zostać posądzeni o próbę oszustwa.

Każda zainteresowana osoba naszym pojazdem może sprawdzić historię pojazdu albo pobrać raport o jego przeszłości na jednej wyspecjalizowanych platform. Tam może się wyświetlić alarmujący wpis "powstanie szkody istotnej" wraz z adnotacją, która firma ubezpieczeniowa rozliczała naprawę wraz z bardzo ogólnym opisem, których elementów dotyczyła. Jest to ważne, w szczególności jeśli w ogłoszeniu sprzedaży nie informujemy potencjalnego nabywcy o powstałych szkodach, a może nawet nie jesteśmy świadomi takich uszkodzeń bo poprzedni właściciel nas o nich nie poinformował.

Omawiane pojęcie w rządowej bazie danych to temat, który pojawił się stosunkowo niedawno. Od 15 lutego 2020 r. obowiązują przepisy, które pozwalają dodawać taki wpis w oficjalnej historii pojazdu w ramach Centralnej Ewidencji Pojazdów. Są tam wpisywane informacje od ubezpieczycieli i Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego dotyczące szkód rozliczanych w ramach polis autocasco oraz OC sprawcy.

Pozostaje nam radzić, aby  każda osoba starająca się sprzedać pojazd zachęcamy do sprawdzenia wpisów w systemie. Dobrze jest o takiej adnotacji poinformować w ogłoszeniu, aby nie doszło później do zbędnych nieporozumień. 

Tu jesteśmy: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Radom, Kalisz, Sieradz, Gorzów Wielkopolski, Bielsko-Biała, Jelenia Góra, Zamość, Koszalin, Słupsk, Piła, Toruń, Częstochowa, Przemyśl, Elbląg, Skierniewice, Włocławek, Piotrków Trybunalski, Nowy Sącz, Radomsko, Bełchatów, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Przemyśl, Krosno, Zamość, Chełm, Konin, Wałbrzych, Elbląg, Ciechanów, Skierniewice

Oferujemy: ubezpieczenia samochodowe oc, ac, turystyczne, zdrowie i życie, mieszkania, domu, nnw dziecka, zwierząt, motoryzacyjne, firmowe.